انجمن کوهنوردی انگلیس تغییر نام داد

انجمن کوهنوردی انگلیس (در واقع فدراسیون کوهنوردی این کشور) بعد از 70 سال فعالیت، تغییر نام داد و نام "صعود انگلیس" را برگزید.آنها نام طولانی British Mountaineering Council معروف به BMC را کوتاه تر اما پر معنا تر کردند و به  Climb Britain  تغییر دادند*. آنها می گویند نامی را که 70 سال پیش بر گزیده بودیم، یعنی "انجمن کوهنوردی انگلیس" امروز فعالیت های گسترده ما را پوشش نمی دهد. فعالیت هایی مثل صعودهای ورزشی داخل سالن، درای تولینگ، دیپ واتر سولوئینگ و.....و... و.... اساسا کوهنوردی نیستند. بعلاوه، بسیاری از کوه پیمایان یا سنگنوردان خود را کوهنورد نمی دانند. بنابراین ما اسمی را انتخاب کرده ایم که همه فعالیت های ما را پوشش می دهد و همه اعضا می توانند تحت این عنوان و زیر یک بنر فعالیت کنند.

آنها برای تغییر نام 9 ماه وقت صرف کردند و مطالعه کردند تا سرانجام به این کلمه واحد رسیدند که"صعود" فصل مشترک تمامی فعالیت های تمامی اعضای آنها است.

انصافا کلمه "صعود" صلابت و زیبایی خاصی دارد. هم به لحاظ ذهنی و هم به لحاظ فیزیکی مجموعه فعالیت هایی را که امروزه تحت عنوان فدراسیون های کوهنوردی انجام می شود به نحو شايسته اي پوشش می دهد.

 این انگلیسی های لامصب!!!

-------------------------------------------

*شاید بهتر باشد این نام خاص را ترجمه نکنیم؛ بخوانيم، بنويسيم و بگوییم "کلایم بریتین"  

https://www.thebmc.co.uk/bmc-to-change-its-name-to-climb-britain

منبع : بیواک |انجمن کوهنوردی انگلیس تغییر نام داد
برچسب ها : کوهنوردی ,فعالیت ,انگلیس ,تغییر ,انجمن ,پوشش ,انجمن کوهنوردی ,کوهنوردی انگلیس ,فعالیت هایی ,انگلیس تغییر ,انجمن کوهنوردی انگلیس ,کوهنوردی انگل